ikona Tel. 601 635 979

Jak mierzyć wkładki bębenkowe

 

To prosta czynność którą jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie przy pomocy podstawowych urządzeń pomiarowych takich jak : suwmiarka, miarka rozsuwana kątownik lub nawet zwykła linijka .

 

Jedynym parametrem który musimy zmierzyć to długość wkładki z podaniem podziału np. 30/40 . Patrząc na drzwi od czoła podajemy wymiar A i B mierząc od środka śruby mocującej do czoła szyldu. ( widać to wyraźnie na grafice )

W większości systemów podstawowym wymiarem wkładki jest 30 / 30mm i dalej możemy przedłużać wkładkę o 5mm w górę o dowolną ilość przedłużeń na każdą ze stron. (35,40,45 itd.)

 

W przypadku wkładek z gałką bardzo ważne jest również oznaczenie strony wkładki po której ma być ona zamontowana . Gałkę oznaczamy poprzez dodanie litery G po stronie wewnętrznej np. 50/30G – wkładka będzie miała gałkę po stronie 30mm.

W nielicznych przypadkach kiedy zmierzenie wkładki z uwagi na skomplikowaną konstrukcję drzwi lub szyldów z rozetami antywłamaniowymi jest utrudnione dobrym sposobem okazuje się demontaż wkładki i zmierzenie jej poza drzwiami w następujący sposób:

 

Skontaktuj się z nami

Masz pytanie
skontaktuj się
telefonicznie
Kontakt mailowy

Zadaj nam pytanie za pomocą tradycyjnego kontaktu mailowego.

napisz do nas
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Sklep internetowy